Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

Na XVI Niedzielę zwykłą

18.07.2021r.

I.                        W tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek święto św. Marii Magdaleny

– w piątek święto św. Brygidy, Patronki Europy

– w sobotę wspomnienie św. Kingi

II.                        W wielu krajach Europy, także i w Polsce, przeżywamy trudny czas ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. Przyszła niedziela będzie obchodzona w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę w całej Polsce będą zbierane ofiary, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

III.                        Tydzień temu w nocy z piątku na sobotę ok. godziny 2.00 skradziono nam reflektor, który oświetlał krzyż misyjny. Jest to kolejny akty wandalizmu wymierzony w naszą parafię. Ostatnio nasiliły się prowokacje skierowane w stronę ludzi wierzących. Robimy dokumentację tych zdarzeń i mamy nadzieję, że ludzie wierzący staną w obronie chrześcijańskich wartości i nie pozwolą niszczyć tego co jest święte w naszym życiu.

IV.                        W przyszłą niedzielę tradycyjnie będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i modlić się za kierowców. Serdecznie na tę modlitwę zapraszamy kierowców na godz. 17.30. Samochody proszę ustawiać na granitowej kosce przed kościołem i na drodze procesyjnej wzdłuż kościoła.

V.                        Nabożeństwo do św. O. Pio we wtorek o godz. 17.30. W środę nabożeństwo do św. Jana Pawła II o godz. 17.30 W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Na zakończenie adoracji zostanie odmówiona Litania do św. Tadeusza Apostoła, patrona naszej Parafii.

VI.                        W piątek, po Mszy św. wieczornej odbywa się sprzątanie naszego kościoła. W czasie urlopów liczba osób sprzątających znacznie się zmniejszyła. Dlatego też, jeśli ktoś ma czas i chęć pomocy w sprzątaniu kościoła może przyjść w piątek po Mszy św. wieczornej. Sprzęt do sprzątania mamy w kościele.

VII.                        Sprawy kancelaryjne zgłaszać można telefonicznie na plebanię bądź po Mszach św. w zakrystii.

VIII.                        Dziękuję bardzo za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

IX.                        Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Comments are closed.