Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA
XXV Niedzielę Zwykłą

20.09.2020r.

               I.                  W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła

– w środę wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny

             II.                  Serdecznie witamy O. Zbigniewa, paulina ze wspólnoty z Krakowa na Skałce. O. Zbigniew obdarzony jest charyzmatem umiłowania Eucharystii. Podczas Mszy św. będzie mówił do nas jak bardzo ważna jest Eucharystia w życiu każdego katolika. O. Zbigniew wydaje również książki, które przybliżają tajemnicę Mszy świętej.

           III.                  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 ostatnia grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do komunii Świętej naszymi modlitwami.

          IV.                  Zapraszamy ministrantów i lektorów naszej Parafii na Mszę św. w czwartek na godzi. 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.

            V.                  Schola dziecięca ma spotkanie w każdy piątek o godz. 16.30 w kościele. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach tej scholi.

          VI.                  W środę, we wspomnienie św. O. Pio będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich czcicieli św. O. Pio. W tygodniku Gość Niedzielny jest artykuł poświęcony historii kaplicy św. O. Pio, która znajduje się w naszym kościele i Grupie Modlitwy O. Pio, która spotyka się na wspólnej modlitwie w każdy wtorek o godz. 17.30.

        VII.                  Spotkanie z rodzicami dzieci klas III odbędzie się w poniedziałek 21 września po Mszy św. wieczornej.

      VIII.                  Na katechezę parafialną dzieci i młodzież mogą zapisywać się jeszcze w tym tygodniu. W przyszłą niedzielę podamy liczbę osób na poszczególnych poziomach edukacji. Do tej pory na katechezę klasy IV i V zapisało sią niewiele dzieci.

          IX.                  Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. O. Pio we wtorek na godz. 17.30. W środę o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II w intencji rodzin. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.30.

            X.                  W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30. W sprawach pilnych zgłaszać się można po wieczornych Mszach świętych.

          XI.                  Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

        XII.                  Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

Comments are closed.