Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na III Niedzielę zwykłą

23.01.2022r.

I.                        W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego

– we wtorek święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła

– w środę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

– w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

II.                        Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Po kolędzie przyjęło księdza 312 rodzin. Serdecznie dziękuję za te spotkania, które były także dla nas kapłanów potrzebne. Mogliśmy doświadczyć wielkiej życzliwości parafian i troski o naszą Parafię. Dziękuję także za ofiary, które z racji kolędy zostały złożone. Będą one przeznaczone na funkcjonowanie naszej Parafii.

III.                        Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis” ustanowił III Niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Jak podkreślał we wspomnianym liście ta Niedziela powinna być „poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego” oraz sprawić, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”..

IV.                        Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza na Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej organizowane w Seminarium – ul. Jana Pawła II nr 1 w Legnicy. Odbędą się one w następujących terminach: 28-30 stycznia 2022 r. – dla klas VI-VIII szkoły podstawowej; 11-13 lutego 2022 r. – dla młodzieży szkół średnich oraz studentów. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18.00, a kończą się obiadem w niedzielę o godz. 13.00. Mają one charakter modlitewno-duchowy oraz są czasem doświadczenia wspólnoty wiary. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.

V.                        Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace duszpasterskie i administracyjne naszej Parafii. Spotkanie odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w podziemiach naszego kościoła.

VI.                        Nabożeństwo do św. O. Pio we wtorek o godz. 17.30. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w środę o godz. 17.30. W czwartek o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu. Na zakończenie adoracji zostaną odmówione modlitwy do św. Tadeusza Apostoła.

VII.                        W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i piątek w godz. od 16.30 do 17.30. Pilne sprawy kancelaryjne  zgłaszać można po Mszach św. wieczornych.

VIII.                        Dziękuję bardzo za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

IX.                        Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła.

Comments are closed.