Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

Na XXIX Niedzielę zwykłą

17.10.2021r.

I.                        W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty

– w środę wspomnienie św. Jana Kantego

– w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II

II.                        Miesiąc październik to szczególny czas w naszej wspólnocie parafialnej. Trawmy na modlitwie różańcowej i przygotowujemy się do naszych uroczystości parafialnych. W tym roku odbędzie się renowacja Misji Świętych, które Ojcowie Redemptoryści przeprowadzili w naszej Parafii w 2019 roku. Renowacje Misji rozpoczniemy w środę 27 października Mszą dziękczynną w 19 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Uroczyście także przeżywać będziemy nasz odpust parafialny w czwartek 28 października. W piątek 29 października będzie celebrowany sakrament pokuty i pojednania a także sakrament chorych. W sobotę 30 października będziemy przyjmować obraz św. Józefa, który jest Patronem Kościoła. Obraz ten pozostanie w naszym kościele do 6 listopada. Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczyć będzie biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. W niedziele 31 października zakończymy renowację Misji Świętych. Przypomnienie nauk misyjnych będzie dla nas szczególnym czasem otwierania się na działanie łaski Bożej. Nauki misyjne głosić będzie O. Kazimierz –  redemptorysta. Plan renowacji Misji Świętych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

III.                        Chciałby poinformować, że we wtorek, 12 października o godz. 15.20, dokonano w naszym kościele świętokradztwa. Został skradziony z kaplicy św. O. Pio wotywny świecznik z ofiarami, które czciciele św. O. Pio w nim składali. Kradzieży dokonał młody mężczyzna. Dzięki monitoringowi mogliśmy wyraźnie zobaczyć ten świętokradzki czyn. Zapis monitoringu został przekazany policji i czekamy na wynik prowadzonego śledztwa. Mamy nadzieje, że uda się odzyskać skradziony wotywny świecznik. Szatan tak działa, aby to co święte zostało podeptane.

IV.                        Zapraszamy rodziców dzieci klas I i II na Mszę św. dzisiaj na godz. 15.00. Przypominamy, że przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej trwa trzy lata. Dzieci klas I i II spotykają się raz w miesiącu, w trzecią niedzielę, i uczestniczą wspólnie z rodzicami we Mszy św. i skierowanej do nich katechezie.

V.                        Rodziców dzieci klas III zapraszam na spotkanie w poniedziałek 25 października na godz. 18.30. Przypominam, że we wrześniu miały być dostarczone świadectwa chrztu dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

VI.                        Zapraszam na Nabożeństwo różańcowe, które jest celebrowane codziennie o godz. 17.30.

VII.                        Kancelaria Parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30. Sprawy pilne zgłaszać można po Mszach św.

VIII.                        Dziękuję bardzo za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

IX.                        Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Comments are closed.