Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA
II Niedzielę zwykłą

17.01.2021r.

I.                        W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

– w czwartek wspomnienie św. Agnieszki

II.                        Zakończyliśmy wspólne kolędowanie w naszym kościele parafialnym.  We wspólnym kolędowaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 300 rodzin naszej Parafii, tj. ok. 30% liczby rodzin, które przyjmowały księdza po kolędzie w tradycyjnej formie. Dziękuję bardzo za ofiary kolędowe, które zostały złożone przez Parafian. Dziękuję również za te ofiary, które zostały przesłane na rachunek bankowy naszej Parafii.

III.                        Przy wyjściu z kościoła można jeszcze pobrać obrzędy liturgii domowej. Według tych obrzędów przedstawiciel rodziny może poprowadzić modlitwę w swoim domu i pokropić mieszkanie wodą poświęconą. W zakrystii są do odebrania obrazki kolędowe z modlitwą za małżonków a także o wstawiennictwo św. Józefa, patrona rodzin katolickich.

IV.                        Wielu chorych i osoby w podeszłym wieku nie mogły uczestniczyć w spotkaniach kolędowych w kościele. Osoby te mogę odwiedzić w ich domach. Należy jednak wcześniej ustalić termin wizyty duszpasterskiej i możliwość przystąpienia do sakramentów świętych. Termin tej wizyty można ustalić telefonicznie albo po Mszach św. w zakrystii.

V.                        Dzisiaj po Mszach św. są zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom wielu miast w Chorwacji dotkniętych trzęsieniem ziemi. Za złożone ofiary składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.

VI.                        Nabożeństwo do św. Ojca Pio będzie celebrowana we wtorek o godz. 17.30. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w intencji rodzin i o poszanowanie godności życia ludzkiego będzie w środę o godz. 17.30. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.30. Na zakończenie adoracji zostaną odmówione modlitwy do św. Tadeusza Apostoła.

VII.                        Dziękuję bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielna liturgię.

VIII.                        Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Comments are closed.