Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na XV Niedzielę zwykłą

14.07.2024r.

I.               W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel

II.             W środę, 17 lipca, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu przewidziana w planie naszej diecezji. Adorację rozpoczniemy od godz. 8.00. O godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Adorację zakończymy o godz. 17.30.

III.           We wtorek, we wspomnienie NMP z Góry Karmel, serdecznie zapraszamy wszystkich członków Bractwa Świętego Szkaplerza na Mszę św. na godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić także za siostry karmelitanki, które posługiwały w naszej Parafii przez wiele lat. Pamiętamy o Siostrze Teresie, która troszczyła się o zakrystię i nasz kościół a także o siostrze Łukaszy, która przez wiele lat prowadziła scholę dzieci. Schola ta liczyła prawie 50 dzieci.

IV.           W dniach od 27 lipca do 5 sierpnia odbędzie się już po raz 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Będzie także Grupa Duchowego Uczestnictwa. Do tej grupy będzie można się zapisać i otrzymać Książeczkę Duchowego Uczestnictwa i znaczek pielgrzyma.

V.              Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji bp Jan Piotrowski w komunikacie przed XXV Tygodniem św. Krzysztofa zaapelował o udział w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr. Wezwał też wszystkich uczestników ruchu drogowego do troski o bezpieczeństwo na drodze.

VI.           Zapraszamy na nabożeństwo do św. O. Pio we wtorek na godz. 17.30, nabożeństwo do św. Jana Pawła II w środę na godz. 17.30. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. Na zakończenie adoracji zostanie odmówiona litania do św. Tadeusza Apostoła.

VII.         Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30. Pilne sprawy kancelaryjne zgłaszać można po Mszach św. wieczornych.

VIII.        Dziękuję bardzo za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

IX.           Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Comments are closed.